1- دیروز آخرین قسمت از سریال شرلوک هلمز را دیدم. قسمت آخر به معنی کلمه شاهکار بود و البته درد داشت و تحمل کردن و همراهی و همدلی با قهرمان قصه و همراهانش هم دردناک بود،  چه برسد به اینکه غرق فضا و آدم ها یش و عوالمش بشوی. (خطر اسپویل شدن سریال ) در نقطه ی اوج داستان و در لایه های بسیار درونی پس از کشف دست پشت پرده ای که مسبب و عامل اصلی بسیاری از جرم و جنایات بزرگ بود ، وقتی پرده را کنار می زنیم ، می رسیم به دخترکی که تنها مانده است و کسی با او بازی نمی کند و طرد شده است. دهشتناک و باور نکردنی است و تکان دهنده! روان آدمی توانمند و غریب است و از سویی به همان نسبت روشن و ساده ! همان قدر که می تواند خلاق و غریب و ترسناک باشد،به همان نسبت همچون طفلی است که نوازش و لطافت سیرابش می کند و می تواند رام و پیش بینی پذیر باشد.

2-یک سال پیش بود، در دفتر قبلی کار می کردم و مصائب خنده داری مثل کل کل با خواهر زاده ی مدیر عامل همیشه از حاشیه های ناخوشایند محل کارم بود، همین دختر خانم (خواهر زاده ی مدیر عامل) رفته بود در سرچ گوگل از یکی از عکس های من که در وبلاگ هم گذاشته بودم، رسیده بود به اینجا! بعد هم آمده بود شرکت و داشت خیلی تند و بی پروا بد و بیراه می گفت و که چی که یکی وبلاگ می نویسد و خاک تو سر هر کی که وقت گران بهایش را بگذارد پای این چیز مسخره و احمقانه و بعدش دوستانی که در مجموعه بودند هم برای اینکه آب به آسیابش بریزند و دستمال به دست برایش برق بتندازند تایید کردند و من هم بحث را ادامه ندادم. در واقع فایده ای هم نداشت که توضیح بدهم چون گوش هایش شنوایی نبود.

این ها را گفتم تا توضیح بدهم عاشق وبلاگ نویسی دکتر جان واتسون در سریال شدم، انگار تعریف کافی و جامعی از وبلاگ نویسی باشد! اصلا انگار آدم خوشش می آید که وبلاگ می  نویسد! انگار بهترین دفاعیه دنیا از وبلاگ نویسی بود ! عاشق این قسمت سریال هم بودم که جان واتسون بهترین دوست شرلوک نویسنده ی وبلاگ بود و همه او را با قهرمان اشتباه می گرفتند!

3-سریال شرلوک هولمز شاید در نگاه اول معما گونه به نظر بیاید اما یک لایه ی عمیق و پررنگ از مفوم گرایی و مراجعه به درونیات  آدم چیزی است که مثل آستری رویه آن را قوی و قابل دفاع می کند! نمی دانم از این منظر خیلی به چشمم آمده یا چون به چشم آمده این مفاهیم را هم می بینم خلاصه آنکه خوشکلی های سریال بسیار است.

4- فکر کنم همه آنچه نوشتم برای اینکه تحریک تان کند که بروید سراغ سریال و آن را تماشا کنید کافی است اما اگر کافی نیست باید بگویم در نظر سنجی سایت imdb هم از ده ستاره نه تا و خورده ای کامنت مثبت را از آن خود کرده است. (خیلی معلومه قسمت آخر بدجوری منو به وجد آورده؟)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

توسعه چرخه سبز کلینیک ارتوپدی فنی فرا مرز لوازم يدکي لودر روناس طرح دانلود فیلم و اهنگ و خبر atamusic وب سایت موبایل و کامپیوتر جهت افزایش دانش اطلاعات مشاوره Anthony